Kuhinja bez ručki, Iako je procvetao tek poslednjih godina, koreni kuhinje bez ručke sežu u šezdesete godine prošlog veka. Proizvođač SieMatic je službeni izumitelj kuhinje bez ručki – ali sada gotovo svaki proizvođač kuhinja nudi kuhinje bez ručki. , izrada web sajtova…
Kuhinja bez ručki
Cene se razlikuju od kuhinja bez ručki prema njihovim prednjim stranama i mehanizmima otvaranja. Elektronski podržani mehanizam je najskuplja opcija.
- Kuhinje bez ručki su najsavremenije.
- Moguće su različite verzije
- Varijacije između traka za ručke, mehaničkih i električnih vrata i otvaranja na pritisak
- Proširenje životnog prostora
Izvođenje kuhinja bez rukohvata
Ako se odlučite za kuhinju bez ručke, možete birati između različitih frontova, trupova i kombinacija boja. Oni se mogu razlikovati u materijalu, premazu i strukturi površine.
Ako Vam se sviđa klasika, naći ćete je, na primer, na staklenim frontovima u diskretnim belim ili kremastim tonovima. Na primer, ako je kuhinja prskana u boji i zrači malo ekstravagancije, pogodni su obojeni lak ili drvene fronte. Vredan, moderan i plemenit izgled imaju posebne površine od betona, keramike, kamena ili škriljevca.
Prirodnost i toplina zrače frontovima od pravog drveta ili furnira. Različiti stilovi kuhinjskog nameštaja takođe se reinterpretiraju u kuhinjama bez ručki. Kuhinje u seoskim kuhinjama ne moraju nužno biti opremljene rustikalnim ručkama.
Moderna verzija izgleda sjajno bez ručki. Uređaji za kuhinje bez rukohvata. Oni su tada često čak i bez ručki za održavanje ravnog izgleda kuhinje.
Kuhinja bez ručke: različiti sistemi
Pored različitih stilova i boja, postoji i izbor operativnih koncepata. Kupci kuhinja bez ručki mogu birati između rukohvata, mehaničke tehnologije prevrtanja (ili pritiska na otvaranje) ili takozvane tehnologije elektronskog serviranja.
- Trake za ručke (na primer od aluminijuma) pričvršćene su za fioke i vrata na vrhu ili sa strane. Umesto ekstra izgrađene ručke, ručke se mogu glodati u kuhinjama bez ručki. Više o tome u odeljku Varijante bez ručke.
- Mehanička varijanta sa preklapanjem ili otvaranjem radi tako što ćete u određenom trenutku dodirnuti vrata ili fioku, a zatim ih otvoriti.
- Elektronska varijanta se nakon blagog dodira (senzor je veoma osetljiv) izvlači iz fioka ili otvara ormare. Ovaj sistem je posebno pogodan za zidne ormare, jer ne morate na ovaj način gurnuti preklopna vrata prema gore.
Kuhinje bez rukohvata: Različite varijante bez rukohvata
Postoje razlike ne samo u sistemima otvaranja. Udubljene drške mogu se dizajnirati na različite načine.
Postoji varijanta koju profesionalci nazivaju pravom kuhinjom bez rukohvata. Korito je izrezano u telo i prekriveno neprekidnom aluminijumskom ručkom. Ako je korito horizontalno, ova varijanta bez ručke može biti opremljena i LED osvetljenjem. Međutim, naknadna ugradnja nije moguća, zbog čega biste već prilikom planiranja trebali govoriti o mogućem osvjetljenju uvučenih rukohvata.
Druga varijanta udubljenog hvata je glodano udubljenje. Udubljenje je izrezano na prednjoj ploči. Naknadnim slikanjem čitavog fronta, korito se gotovo nevidljivo stapa sa celokupnom slikom; slika prednje strane izgleda kao da je napravljena od jednog komada. Istina je da se prašina ili prljavština talože u ovim udubljenjima, ali se lako čiste zbog neprekidnog premaza.
Drške čine da kuhinja izgleda kao kuhinja bez ručke, ali u stvari su ručke. Posude, koje su obično izrađene od aluminijuma ili nerđajućeg čelika, mogu se montirati na tri različita načina.
- Kućište ručke montirano je u ravni sa gornjom ivicom donjih frontova ormara ili donjom ivicom gornjih frontova ormara. Deo viri napred preko tela. Ovde možete dohvatiti ispod nje da otvorite fioku ili vrata. Ova varijanta se naziva i grip bar.
- Sa školjkom ručke, korito se prvo gloda u ploču, nakon čega se pričvršćuje držač hvata. Ova ručka je tako nazvana jer podseća na strukturu poluotvorene ljuske.
- U hvataljki, ručka je postavljena na prednje strane. Staza je oblikovana kao glodani udubljeni hvat, što je čini jednako jednostavnom za upotrebu. Međutim, ovde se štedi korak glodanja, što se odražava na cenu.
Prednosti i nedostaci kuhinje bez ručki
Prednosti dizajnom privlači pažnju lako se čisti, jer možete brzo obrisati ravne površine nema udaranja o izbočene ručke.
Nedostaci
- Otisci prstiju često se vide kroz stalni kontakt;
- Vrata mehaničkih ili elektronskih varijanti mogu se nenamerno otvoriti, ako se naslonite na njih;
- Sistemi za otvaranje zahtevaju prostor, zbog čega kuhinju treba planirati veće.
Savet: Obratite pažnju na material
Ljubitelji dizajna i kuhinje bez ručki čine savršen tim, jer čvrste linije čine kuhinju privlačnom za oči.
Osim toga: Bez ručki, komad kuhinjskog nameštaja postaje neutralni dodatak u kući ili stanu. Ako izbor padne na kuhinju bez ručki, onda dizajn i faktor stila očigledno igraju veliku ulogu.
Glatki frontovi u širokom spektru boja i materijala ne samo da nude veliku slobodu dizajna, već i čine kuhinju udobnijom i istovremeno produžavaju životni prostor. Osim dizajna i sklada, jednostavno čišćenje je takođe deo dizajna i praktično rukovanje na listi prednosti.
Na kraju, ali ne i najmanje važno, takođe je praktično u malim kuhinjama ako vas tokom kuvanja ne uhvate za izbočene ručke. Koliko god koristi bile primamljive, naravno da postoji i druga strana. Na primer, kuhinje bez ručica lakše se čiste, ali se i brže prljaju zbog direktnog kontakta. Još jedan mogući minus je takođe očigledan iz zapravo vrlo praktičnog mehanizma za otvaranje vrata: čim se naslonite ili deca pritisnu, vrata se otvaraju. Sistemi sa elektronskom podrškom otvaraju vrata još lakše nego čisto mehanički sistemi.
Kuhinja bez ručke da ili ne? Niko ne može doneti tu odluku umesto Vas. Ako ste jako strastveni u dizajnu, gotovo da nema načina da zaobiđete kuhinju bez ručki. Porodice sa decom treba da se upoznaju sa mogućnostima roditeljske kontrole.